Finike Merkez Otelleri

Finike merkez otelleri sahile yakınlıkları, kolay alışveriş imkanları ve ana yola yakınlıkları nedeni ile tercih edilen otellerdir. Finike ülkemizin en uzun sahillerine ev sahipliği yapan tatil beldelerinden biri olduğu için sahil şeridi boyunca otel bulmak mümkün ancak Finike merkezine uzak otellerde alışveriş yapma imkanı kısıtlı olduğu için tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz güç olabilir.

Finike yerleşkesi eski Finike evlerinde Kumluca tarafına doğru genişleme eğilimi göstermektedir. Finike merkez otelleri daha çok eski ile yeni yerleşim yerlerinin birleştiği noktalarda bulunmaktadır. Bu oteller arasında en iyi konuma sahip otellerden biri de Engin Otel ‘dir. Rezervasyon ve ayrıntılı bilgi almak için kendilerine şu numaradan ulaşabilirsiniz: 0242 855 3040

Finike merkez otelleri arasında konumu itibari ile eşsiz bir konuma sahip olan Engin Otel,

  • Limana
  • Ana yola
  • Eski Finike evlerine
  • Alışveriş merkezlerine
  • Sahil, plaj ve koylara
  • Park ve yeşil alanlara

Yakın konumda bulunmaktadır. Otelin hemen yakınından geçen ana yol Kaş, Kemer, Olimpos ve Demre’ye gitmektedir. Doğal güzelliklere ve tarihi yerlere ulaşımın kolay olduğu bir konumda bulunmaktadır.

Finike Merkezi Otelleri ve Avantajları

Finike merkezde bulunan otellere ulaşım kolaydır. Sadece plaj ve koylarda denize girmekle kalmaz aynı zamanda hemen merkezde bulunan otelde konaklayarak Finike’nin diğer güzelliklerini de görme imkanına kavuşursunuz.

Finike bildiğiniz gibi portakalları ile ünlüdür. Finike’nin iklimi ve toprak yapısı nedeni ile başka hiçbir yerde bulamayacağınız eşsiz lezzetleri tatmam imkanına kavuşursunuz. Finike kahvaltı yapmak için eşsiz güzelliklerin bir araya geldiği bir yerdir. Finike’nin yöresel ürünlerinden yapılan birbirinden lezzetli reçel ve zeytin çeşitleri ile unutamayacağınız bir kahvaltı keyfi yaşayabilirsiniz. Finike Engin otelde kahvaltı yaptığınızda bu keyfi deniz manzarası eşliğinde de yaşayacaksınız.

Finike merkezde bulunan otellerde deniz manzaralı odalarda kalırsanız sabah güneşin doğuşunu mavi denizle birlikte keyifle izleyebilirsiniz. Akşam gün batımında güneşin turuncu tonlarındaki eşsiz güzelliğinin deniz üzerindeki yansımalarını görme imkanı bulursunuz.

Finike merkezde otel keyfi ulaşım kolaylığı ile size eşsiz bir tatil imkanı sunar. Aracınız olmadan Finike’ye gelmişseniz anayola yakın olduğunuz için şehir için minibüsleri ve Kaş, Kemer, Demre, Olimpos gibi yerlere sürekli kalkan şehirlerarası taşımacılıktan da kolaylıkla yararlanırsınız.

Finike Otogarına Yakın Oteller

Finike otogarı Engin Otel ‘e yakın olduğu için Antalya ve ilçeleri ile diğer illere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Engin otel Finike Otogarına 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunur ve herhangi bir ulaşım sorunu yaşamazsınız.

Finike otogarının hemen karşında düzenleme çalışmaları tamamlanmış olan dere kıyısında bulunan restoranlarda Finike yöresel lezzetleri ile tanışma imkanına sahipsiniz.

Ailece gezip yemek yiyebileceğiniz merkezi lokanta ve restoranlar Finike merkezde daha fazladır. Bunların bir çoğu yeşil alanlara yakın ve dere boyu sıralanmıştır.

  • Balıkçılar,
  • Kebapçılar,
  • Yöresel kahvaltı ve yemekler

Tatilinize ayrı bir renk katacaktır.

Merkeze Yakın Yürüme Alanları ve Parklar

Finike merkezde bulunan oteller Finike’nin her yanını kuşatan yeşil alan ve parklara yakındır. Sabah ve akşam saatlerinde yürümek veya spor yapmak için çok sayıda alan bulunmaktadır. Uzun sahil boyunca çay içmek veya bir şeyler atıştırmak için belirli aralıklarla sıralanmış tesislerde mola verebilirsiniz.

Finike sahilini daha önce görmemişseniz sahil boyunca unutamayacağınız uzun bir yürüyüş yapma imkanı bulabilirsiniz. Kumsalda sabah erken saatlerde yürüyüş yapmanın ne kadar keyifli olduğunu sizlerde göreceksiniz.

Finike sahili Kumlaca’ya kadar uzanır ve Finike ile Kumlaca arasını kumsaldan hiç ayrılmadan rahatlıkla yürüyebilirsiniz. Dilerseniz aileniz ve sevdiklerinizle birlikte Finike-Kumluca arasında bulunan piknik alanlarında piknik yapabilirsiniz.

Finike Merkezde Bulunan Tarihi Mekanlar

Finike merkezinde bulunan oteller size aynı zamanda Finike’nin zenginleri arasında sayılan eski Finike evlerini de görme imkanı sunar. Engin otel eski Finike yerleşkesinin hemen yakınında bulunduğu için Finike’nin tarihi sokaklarında dolaşarak eski yapıları görebilirsiniz.

Finike limanının hemen yukarısında yeni yerleşime açılan tepeye tırmandığınızda göreceğiniz manzara eşsizdir. Denizin maviliğine yeşil alanlar eşlik edecek; temiz havası ile Finike’nin güzelliklerini bir arada bulacaksınız.

Tatil yapmak için Finikede otel arıyorsanız merkezi konumda bulunan otelleri de mutlaka gözden geçirmeyi unutmayın.

FinikedeOtel

Paylaş
Tarafından yayınlandı
FinikedeOtel

Son Gönderilenler

Finike Otelleri Denize Sıfır Konforuyla Büyülüyor

Finike Otelleri Denize Sıfır Konforuyla Büyülüyor Finike'deki denize sıfır oteller, konuklarına unutulmaz bir konfor ve… Daha fazla oku

42 dakika önce

Antalya’dan Finike’ye Yolculuk Rehberi

Antalya'dan Finike'ye Yolculuk Rehberi Antalya'dan Finike'ye yolculuk rehberine hoş geldiniz! Bu rehber sizin için Antalya'nın… Daha fazla oku

2 hafta önce

Tatilinizi Finike’de Geçirirken Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Bu makalede, Finike'de tatil yaparken mutlaka görmeniz gereken yerler ve bu yerler hakkında bir giriş… Daha fazla oku

3 ay önce

Finike’nin Eşsiz Plajlarıyla Şahane Bir Tatil Deneyimi

Finike, Türkiye'nin güney sahilinde bulunan bir tatil beldesidir. Finike'nin eşsiz plajları, kristal berraklığındaki denizi ve… Daha fazla oku

3 ay önce

Finike’nin En İyi Otelleriyle Rüya Gibi Bir Tatil Deneyimi

Finike, Türkiye'nin güney sahilinde yer alan bir tatil cennetidir. Doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve enfes… Daha fazla oku

3 ay önce

Finike’de Uygun Fiyata Konaklamak İçin İdeal Oteller

Finike, Türkiye'nin güney sahilinde yer alan bir tatil beldesidir. Finike'de uygun fiyatlarla konaklama imkanı sunan… Daha fazla oku

3 ay önce

Web sitemizde size daha iyi bir deneyim sunabilmemiz için bazı çerezler kullanıyoruz.

Devamını Oku