Finikede Otel

Finikede otel mi arıyorsunuz? Uygun fiyata konforu yaşamak ister misiniz? Doğa ile iç içe, deniz manzaralı, tarihi mekanlara ve sahile yakın bir konumda bulunan bir otelde konaklamak ister misiniz?

Finikede Otel arayışınıza son verin, Tatili dert etmeyin.

Finike, tarihi ve doğal güzellikleri ile Akdeniz bölgesinde diğer tatil beldelerinden ayrılan önemli bir yere sahiptir. Portakallar ve limonlar çiçek açtığında her yerinin limon ve portakal koktuğu; denizi, yeşil doğası ve tarihi güzellikleri ile eşsiz bir tatil beldesidir.

Neden Finikede Tatil Yapmalısınız?

Çünkü,

 • Finike Türkiye’nin en uzun sahiline sahip tatil beldelerinden biridir.
 • Çok sayıda koya sahiptir.
 • Tarih ve doğal güzellikler iç içedir.
 • Tarım önemli bir yere sahip olduğu için doğası fazla bozulmamıştır.
 • Eski ile yeni bir aradadır.
 • Önemli tarihi ve doğal güzelliklere yakın ve merkezi bir konumdadır.
 • Limyra antik kenti, Arykanda antik kendi, Adtrea Doria Koyu, Papaz koyu, Beymelek, Demre, Kumluca, Adrasan, Olimpos, Kaş ve Kemer’e merkezi konumdadır.
 • Akdenizin diğer tatil beldelerine göre çok daha uygun fiyatlara tatil yapabilirsiniz.

Daha önce Finike’ye gelmemişseniz emin olun geldiğinizde çok şey kaybettiğinizi göreceksiniz. Finikede tatil yapanların büyük kısmı tatil rotalarını değiştirerek her yaz ve diğer mevsimlerde Finike’ye demirlemektedirler.

Finikede Tatil Fiyatları Ne Kadar Uygun?

Finike, henüz bozulmamış tarım alanları ve geniş seraları nedeniyle ekonomisinin büyük kısmını tarımdan elde etmektedir. Dar bir alana sıkışan düzlükler ve bu düzlüklerin daha çok tarım arazisi olarak kullanılmasından dolayı doğal yapısı bozulmamıştır. Finike portakalını eminim duymuşsunuzdur. Bir çok ilde portakallar, Finike portakalı diye satılır. Finikeye gelip doğal Finike portakalının tadına bakmadıkça portakalın gerçek lezzetine hiçbir zaman varamazsınız. Toprak yapısı ve iklim koşullarının etkisi ile portakal Finikede ayrı bir lezzete bürünür.

Geniş portakal, limon ve nar bahçelerinin yanısıra çok geniş bir alana yayılan seralar halkın doğal geçim kaynağını oluşturur. Bu nedenle Turizm gelişmemiştir. Sahil şeridi doğal halini korumaktadır. Tarıma dayalı ekonomisinden dolayı Turizm sektöründe adı fazla duyulmadığı için tatil için gelenlerin sayısı fazla değildir. Bu nedenle geniş sahillerinde dilediğinizce güneşlenebilir özgürce tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Yukarıda saydığım nedenlerden dolayı talebin fazla olmaması doğal olarak Otel fiyatlarına da yansımaktadır. Finikede otel aradığınızda fiyatlarının diğer tatil kentlerine göre çok daha uygun olmasının nedeni de saydığım nedenlerdir. Siz ayrıntılara takılmayın tatilin tadını çıkarın.

Finikede Otel Ararken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Finikede otel ararken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Finikede yerleşim coğrafi yapısından dolayı sahil şeridi boyunca yayıldığı için kalacağınız otel, merkezi konuna uzak olabilir. Bu durumda ihtiyaçlarınızı karşılamak için sürekli merkezi yerleşime gitmek zorunda kalabilirsiniz.

 • Finikede otel ararken otelin merkezi konumda olmasına dikkat edin.
 • Fiyatlar çoğunlukla uygundur, mutlaka kıyaslama yapın.
 • Otelin ihtiyaçlarınıza uygun imkanlara sahip olup olmadığına dikkat edin.
 • Finikede eski ve yeni yerleşim birimlerinin bulunduğu yerler merkezi konumdur.
 • Finikenin tadını çıkarmak istiyorsanız otelin sahile ve limana yakın olmasına dikkat edin.
 • Finikede liman ve çevresi imkanların en geniş olduğu alanlardır.
 • Ailece tatil yapmak istiyorsanız otelin aileye uygun olduğuna mutlaka dikkat edin.
 • Eğer Finike çevresini de gezecekseniz otelin ana yola yakın olası önemlidir.
 • Finikeye gelip te koylara gitmemek olmaz. Otelin koylara yakın olmasına dikkat edin.

Bu saydıklarıma dikkat ederseniz keyifli ve güzel bir tatil geçirirsiniz.

Finikede uygun fiyata konforlu bir tatil geçirmek istiyorsanız saydığım özelliklere uygun Engin oteli sizlere tavsiye ederim. Rezervasyon için kendilerine şu numaradan ulaşabilirsiniz: 0242 855 3040

Finikeye Gelip te Kahvaltı Yapmadan Gitmeyin

Finikeye gelip te kahvaltı yapmadan gitmeyin. Deniz manzaralı otelinizde çayınızla birlikte Finikeye özgü birbirinden eşsiz lezzetleri tattığınızda ne kadar güzel ve otantik bir yerde bulunduğunuzu anlayacaksınız.

Finikede kahvaltı yapmanın olmazsa olmaz kurallarından biri, kavhaltı yaparken denizin maviliğini ve güneşin doğuşunu görmeniz gerekir. Güneş sahildeki kumların üzerine vurmaya başladığında çayınızı yudumlayın, Finikenin doğal ürünlerinden yapılmış reçellerin tadına bakıp pişinizi yiyin. Yeterince enerji topladığınıza emin olduğunuzda hemen yanıbaşınızdaki sahilde yürüyüşe çıkın. Unutmayın, Finike sahili Türkiye’nin en uzun sahillerinden biridir. Yürüyüşten geri döndüğünüzde öğlen yemeğine hazırlık yapmanız gerekebilir. : )

Finikede güzel bir otel bulup kaldığınızda Finikenin ne kadar eşsiz bir güzelliğe sahip olduğunu siz de göreceksiniz. Finikenin müdavimlerinden biri olmaya hazırlanın.

FinikedeOtel.com

Finike Otel

FinikedeOtel

Son Gönderilenler

Finike Otelleri Denize Sıfır Konforuyla Büyülüyor

Finike Otelleri Denize Sıfır Konforuyla Büyülüyor Finike'deki denize sıfır oteller, konuklarına unutulmaz bir konfor ve… Daha fazla oku

55 dakika önce

Antalya’dan Finike’ye Yolculuk Rehberi

Antalya'dan Finike'ye Yolculuk Rehberi Antalya'dan Finike'ye yolculuk rehberine hoş geldiniz! Bu rehber sizin için Antalya'nın… Daha fazla oku

2 hafta önce

Tatilinizi Finike’de Geçirirken Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Bu makalede, Finike'de tatil yaparken mutlaka görmeniz gereken yerler ve bu yerler hakkında bir giriş… Daha fazla oku

3 ay önce

Finike’nin Eşsiz Plajlarıyla Şahane Bir Tatil Deneyimi

Finike, Türkiye'nin güney sahilinde bulunan bir tatil beldesidir. Finike'nin eşsiz plajları, kristal berraklığındaki denizi ve… Daha fazla oku

3 ay önce

Finike’nin En İyi Otelleriyle Rüya Gibi Bir Tatil Deneyimi

Finike, Türkiye'nin güney sahilinde yer alan bir tatil cennetidir. Doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve enfes… Daha fazla oku

3 ay önce

Finike’de Uygun Fiyata Konaklamak İçin İdeal Oteller

Finike, Türkiye'nin güney sahilinde yer alan bir tatil beldesidir. Finike'de uygun fiyatlarla konaklama imkanı sunan… Daha fazla oku

3 ay önce

Web sitemizde size daha iyi bir deneyim sunabilmemiz için bazı çerezler kullanıyoruz.

Devamını Oku