Finikede Gezilecek Doğal Güzellikler

Finikede Gezilecek Doğal Güzellikler

Finikede gezilecek doğal güzellikler nereler? Finikede gezilebilecek doğal güzellikler nerelerdir?

Finike tarihi ve doğal güzellikleri ile eşsiz bir turizm cennetidir. Tamamını gezebilmek için uzun bir zaman ayırmanız gerekir. Finikede gezilebilecek tarihi yerleri Finikede Gezilecek Tarihi Yerler yazımızda belirtmiştik. Bu yazımızda da gezilebilecek doğal güzellikleri tanıtmak istiyoruz.

Andrea Doria Koyu

Andrea doria koyu, adını Cenevizli amiral Andrea Doria’dan almıştır. Koy, nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan Akdeniz foklarına ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca caretta caretta kaplumbağalarının da doğal beslenme alanı olarak bilinir.

Andrea Doria Koyu, etrafı maki çalılıkları ve zeytin ağaçları ile çevrilidir. Mavi ve yeşilin iç içe geçtiği muhteşem bir doğal güzelliğe sahiptir. Doğal güzelliği günümüze kadar korunan koyun etrafında herhangi bir yapılaşmanın olmaması Finikede gezilecek doğal güzellikler arasında yer almasını sağlamıştır.

Andrea doria koyu kara yoluna yakın olması nedeniyle ulaşımı kolaydır. Ayrıca deniz yolu ile de Finike limanından tekne ve yatlarla kolayca ulaşılabilmektedir. Andrea Doria Koyu, Radyofor koyu olarak ta bilinmektedir.

Andrea Doria Koyu 360° Görüntüler 

Andrea Doria Koyu Fotoğraflar

Suluin Mağarası

Suluin Mağarası, Finikede gezileecek doğal güzellikler arasında yer alır. Suluin mağarası dünyanın en derin mağaralarından biridir. 80 metrelik girişe sahip olan mağaranın devamı su altında yer alır. Mağaranın su altındaki yolunun tamamı şu ana kadar keşfedilebilmiş değildir. Mağaranın nereye kadar devam ettiği halen bilinmezliğini korumaya devam etmektedir. Amerikalı bir grubun 1995 yılında gerçekleştirdiği dalış sırasında 2 kayıp vermesi, mağaraya sadece profesyonel dalgıçların dalmasına izin verilmesine neden olmuştur.

Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen mağara 128 metre derinliğe sahiptir. Yöre halkı tarafından İncirli Mağarası olarak bilinir.

Suluin Mağarası 360° Görüntüler

Suluin Mağarası Fotoğraflar

Gökbük Kanyonu

Gökbük kanyonu, Finikede fazla bilinmeyen doğal güzellikler arasında yer alır. Özellikle doğa sporları ile ilgilenenler için eşsiz güzelliklere sahip bir yerdir. Adını sınırları içerisinde bulunan Gökbük köyünden alır. Gökbük Kanyonu, nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan hayvanlara ve bitki örtüsüne ev sahipliği yapmaktadır.

Doğa sporu tutkunları için adrenalin ve macera dolu bir kanyondur. Kanyonda yamaç paraşütü, trekking, kano ve diğer spor türlerini yapmak mümkündür. Ayrıca balık tutmayı sevenler için eşsiz bir yerdir.

Gökbük Kanyonu Fotoğraflar

Gökliman Koyu ve Plajı

Gökliman koyu, Finike’ye 6 km mesafede yer alı. Eski antik dönemlerde liman olarak kullanıldığı bilinmektedir. Her yıl yerli ve yabancı çok sayıda turistin uğrak yerlerinden biridir. Gökliman koyu ve plajı sakin bir ortamda yer alır. Temiz ve berrak bir denize sahiptir. Henüz bozulmamış doğası ile görenlerin hayran kaldığı eşsiz bir güzelliğe sahiptir.

Sahil şeridi küçük çakıl taşları ile kaplıdır. Koyda ihtiyaçların karşılanabileceği bir de işletme bulunur. Finike Demre karayolunun hemen bitişiğinde bulunduğu için ulaşımı kolaydır. Ayrıca Finike limanından da tekne ve yatlarla ulaşım sağlanabilmektedir.

Gökliman Koyu ve Plajı 360° Görüntüler

Gökliman Koyu ve Plajı Fotoğraflar

Tüm bu doğal güzellikler yanında ayrıca,

Finikede Gezilecek Doğal Güzellikler

 • Çağıllı Plajı
 • Finike Halk Plajı
 • Altuncan Hatun Kadınlar Plajı

Yaz mevsiminde Finike denizinden faydalanmak için gidilebilecek doğal güzellikler arasında yer alır.

Finikede gezilecek doğal güzellikler için en azından 1 haftanızı ayırmanızı tavsiye ederiz. Finike otel açısından çok yıldızlı otellerin yoğunlukta olduğu bir yer değildir. Finike merkez otelleri yazın yoğun olduğu için önceden yer ayırtmanızı öneririz. Finike ekonomisi henüz büyük oranda sera, portakal, limon ve tarım ağırlıklı faaliyetlerin ağırlıklı bir yer olduğu için daha çok küçük çaplı konaklama işletmelerin yer aldığı bir yerdir. Yeni yapılmış büyük oteller ise daha çok tur firmalarının düzenlediği turlarla yabancı turist ağırlıklı hizmet verdikleri için küçük otel işletmelerinde önceden yer ayırtarak yer bulmak daha kolaydır.

Finikede otel arayışınız varsa merkezi oteller ve sahil otelleri tatil planınıza göre tercih edilebilir. Tatille birlikte eski ve yeni Finike’yi de gezmek isterseniz merkezi oteller sizi tatmin edecektir. Bu oteller arasında Finikede kahvaltı keyfinizi eşsiz deniz manzaralı restoranında zengin menüsü ile çıkarabileceğiniz Finike Engin Otel tercihleriniz arasında yer alabilir.

Finike tatil planlarınızı erken yapmanızı öneririz çünkü Finike gezmeniz gereken çok fazla tarihi ve doğal güzelliklerin bulunduğu bir yerdir. Ekonomisi ağırlıklı olarak tarıma dayalı bir yer olduğu için henüz doğal güzellikleri tahrip olmamış, mavi ile yeşilin bir arada bulunduğu eşsiz güzelliklere sahip bir yerdir.

Finike gezilecek yerler açısında zengin yerdir.

 • tarihi geçmişi,
 • doğal güzellikleri,
 • Türkiye’nin en uzun sahillerinden birine ev sahipliği yapması,
 • doğal ürünleri,
 • zeytini,
 • meşhur portakalı ve portakal bahçeleri,
 • limonları,
 • avokadoları,
 • her yıl yumurtlama sezonunda Finike’ye akın eden caretta carettaları,

ve daha sayamayacağımız bir çok zenginliği ile tatilin keyfine varacağınız bir yerleşim yeridir.

 

Finikede gezilecek yerler

Finikede Gezilecek Doğal Güzellikler

finikedeotel.com

FinikedeOtel

Son Gönderilenler

Finike Otelleri Denize Sıfır Konforuyla Büyülüyor

Finike Otelleri Denize Sıfır Konforuyla Büyülüyor Finike'deki denize sıfır oteller, konuklarına unutulmaz bir konfor ve… Daha fazla oku

42 dakika önce

Antalya’dan Finike’ye Yolculuk Rehberi

Antalya'dan Finike'ye Yolculuk Rehberi Antalya'dan Finike'ye yolculuk rehberine hoş geldiniz! Bu rehber sizin için Antalya'nın… Daha fazla oku

2 hafta önce

Tatilinizi Finike’de Geçirirken Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Bu makalede, Finike'de tatil yaparken mutlaka görmeniz gereken yerler ve bu yerler hakkında bir giriş… Daha fazla oku

3 ay önce

Finike’nin Eşsiz Plajlarıyla Şahane Bir Tatil Deneyimi

Finike, Türkiye'nin güney sahilinde bulunan bir tatil beldesidir. Finike'nin eşsiz plajları, kristal berraklığındaki denizi ve… Daha fazla oku

3 ay önce

Finike’nin En İyi Otelleriyle Rüya Gibi Bir Tatil Deneyimi

Finike, Türkiye'nin güney sahilinde yer alan bir tatil cennetidir. Doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve enfes… Daha fazla oku

3 ay önce

Finike’de Uygun Fiyata Konaklamak İçin İdeal Oteller

Finike, Türkiye'nin güney sahilinde yer alan bir tatil beldesidir. Finike'de uygun fiyatlarla konaklama imkanı sunan… Daha fazla oku

3 ay önce

Web sitemizde size daha iyi bir deneyim sunabilmemiz için bazı çerezler kullanıyoruz.

Devamını Oku